Close

Атестація педагогічних працівників

Положення про атестацію педагогічних працівників ОНУ імені І. І. Мечникова

Інформаційний порадник щодо атестації педагогічних працівників

Атестаційна комісія І рівня

Список педагогічних працівників, які підлягають атестації у 2024 році

Атестаційна комісія ІІ рівня

Список педагогічних працівників, які підлягають атестації у 2024 році

 22 березня 2024 року відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії ВСП “Фаховий коледж ОНУ імені І. І. Мечникова”.

Із вересня 2023 року комплексне оцінювання професійної діяльності педагогів здійснюється згідно з новим Положенням про атестацію педагогічних працівників затвердженого наказом МОН України № 805 від 09.09.2022 року.
Згідно з Положенням атестація педагогічних працівників є обов’язковою. Викладачі проходять чергову атестацію не менше одного разу на 5 років, крім таких випадків: наявність тимчасової непрацездатності; настання інших обставин, що не залежать від його волі та перешкоджають проходженню ним атестації. 

До повноважень атестаційної комісії входить:

  • розгляд документів педагогічних працівників, які атестуються, за потреби перевірка їхньої достовірності;
  • встановлення дотримання вимог пунктів 8, 9 розділу I Положення (обсяг підвищення кваліфікації, освітній рівень та стаж роботи на посаді);
  • оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника з урахуванням його посадових обов’язків і вимог професійного стандарту.

Для належного оцінювання професійних компетентностей педагога атестаційною комісією Фахового коледжу ОНУ імені І.І.Мечникова було прийняте рішення вивчати та аналізувати практичний досвід роботи педагогічних працівників, які атестуються, шляхом відвідування навчальних занять, заходів.

Наші викладачі продемонстрували набутий досвід і компетенції,  їхні навички, досягнення та найбільш значимі результати практичної діяльності у міжатестаційний період. Члени атестаційної комісії коледжу проаналізували практичний досвід роботи педагогічних  працівників і надали свої рекомендації.

Враховуючи наявність відповідного науково-педагогічного стажу, наукового ступеню, вченого звання, проходження стажування відповідно до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників ОНУ імені І.І.Мечникова,  атестаційною комісією  ВСП “Фаховий коледж ОНУ імені І.І.Мечникова ” ухвалено рішення:

Підтвердити кваліфікаційну категорію “спеціаліст вищої категорії” Тюрину О.В.

Присвоїти кваліфікаційну категорію “спеціаліст вищої категорії” Левченко Г.С., Колєснік О.О., Борисовій Л.Є. 

Присвоїти кваліфікаційну категорію “спеціаліст першої категорії” викладачам Максимовій Ю.О., Нікогосян О.С., Терещенко О.В. 

Присвоїти кваліфікаційну категорію “спеціаліст ІІ категорії” Воробйовій А.В.

Вітаємо викладачів з успішною атестацією та бажаємо їм успіхів та наснаги у роботі!

 11 жовтня 2023 року Терещенко Ольга Валентинівна провела відкрите заняття у студентів 1 курсу спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок. Тема заняття: Формування вмінь та звички самостійно використовувати доступні засоби ФВ у повсякденному житті з метою оздоровлення фізичного вдосконалення, корисного та культурного проведення дозвілля.

 Варто відзначити професійний підхід до організації практичного заняття та контролю виконання вправ викладачем, адже Ольга Валентинівна приділяє особливу увагу правильності виконання вправ з метою запобігання травм під час заняття фізкультури.

 Загалом враження від заняття з фізичного виховання позитивне. Заняття характеризується високою емоційністю, зацікавленістю студентів. Завдяки педагогічній майстерності Терещенко О.В. всі завдання заняття виконані у достатній мірі з урахуванням сучасних методів навчання.

   18.10.2023 року відбулася відкрита онлайн лекція викладача Фахового коледжу Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Олександра Сергійовича Нікогосяна на тему: «Час відпочинку», яка єособливо актуальною в умовах правового режиму воєнного стану в Україні.

 Протягом лекційного заняття було обговорено правове регулювання різних видів часу відпочинку, передбачених чинним трудовим законодавством України. Викладачем було акцентовано увагу студентів на питаннях реалізації права на відпочинок. На занятті детально пропрацьовано особливості регулювання права на відпочинок в умовах воєнного стану з у рахуванням вимого Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

 Під час заняття використовувалася презентація з теми, актуальні приклади судової практики, систематичний зворотній зв’язок. Наявний позитивний контакт з аудиторією, сприяв встановленню атмосфери наукового єднання суб’єктів навчального процесу, сфокусованих над питаннями правового регулювання часу відпочинку, та, однозначно, сприяв підтриманню існуючого у студентів інтересу та прагнення до знань, формуванню стійкої позитивної мотивації навчально-пізнавальної діяльності студентів.

   20 жовтня 2023 року викладач Тюрин Олександр Валентинович провів відкрите аудиторне заняття з дисципліни «Математичний аналіз» для студентів 2 курсу спеціальності 113 «Прикладна математика». Тема «Межачислової функції однієї дійсної змінної та використання цього поняття для дослідження функції».

     Структура заняття чітка й логічно продумана, матеріал містить низку конкретних прикладів професійного спрямування й аналіз відповідних питань. Заняття мало пізнавальне значення й практичну спрямованість, прослідковувався зв’язок теоретичного і практичного матеріалуВикладач вдало поєднав матеріал із власним практичним досвідом проведення досліджень, доцільно наводив приклади з практики, які підтверджували та конкретизували викладений матеріал, і водночас, активізували мислення студентів.

      Олександр Валентинович вільно володіє матеріалом, чітко викладає основні поняття. Викладачу властиві виразність вимови, уміння утримувати увагу студентів протягом усього заняття та уважно реагувати.

   23 жовтня 2023 року для студентів 3 курсу спеціальності 113 «Прикладна математика» відбулося відкрите аудиторне заняття з дисципліни «Історія України»  викладачки Левченко Галини Сергіївни.

   Тема семінарського заняття «Найдавніші часи на території України». Заняття мало пізнавальне та виховне значення, прослідковувався зв’язок теоретичного і практичного матеріалу. Структура заняття чітка й логічно продумана.

   Під час семінару Галина Сергіївна вдало поєднувала опанування матеріалу із сьогоденням, активізуючи мислення студентів. При цьому ставила додаткові запитання, спонукаючи здобувачів до самостійного логічного мислення. Вільне володіння матеріалом, вміння зацікавити аудиторію  запитаннями викликало жваве обговорення питань здобувачами. Також слід зазначити майстерну роботу з аудиторією: даючи здобувачам можливість відповісти на запитання, відповіді здобувачів не лунали як монологи, а були  спрямовані на увагу один до одного, доповнюючи, виправляючи відповіді одногрупників та висловлюючи власну думку. Відчувається доброзичливе ставлення викладачки до здобувачів та поважне їх ставлення до неї.

       26 жовтня 2023 року для студентів 3 курсу освітнього рівня фахового молодшого бакалавра  спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» викладач Колеснік Ольга Олексіївна провела відкриту лекцію з дисципліни «Фінансова діяльність суб’єктів господарювання» на тему «Грошові потоки підприємства»

 Відкрита лекція відповідає робочій програмі з дисципліни, її структура та план розкриває повністю тему лекції. Методично правильно складений план, який включав різноманітні види роботи сприяли ефективності заняття та стимулювали інтерес до вивчення диципліни.

   Лекцію супроводжував влучно підібраний різноманітний презентаційний матеріал, який включав відео-фото матеріали із зазначеної тематики, що дозволило лекторові застосовувати прийоми розповіді, показу, характеристики, пояснення, коментування і зберегти стійку увагу слухачів протягом всього заняття. Окрім того, викладач постійно залучав здобувачів вищої освіти до активної участі у занятті, використовуючи сучасні методичні прийоми та заохочувальні стимули. Колесник О.О. продемонструвала чіткість та доступність викладення матеріалу, раціональність використання часу.

   Відкрита лекція з дисципліни «Використання ІТ в економічній та фінансовій сфері» на тему «Використання сучасних програмних продуктів у діяльності підприємств» відбулась 27 жовтня 2023 року для студентів 3 курсу освітнього рівня фахового молодшого бакалавра  спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та 071 «Облік  і оподаткування»

 Відкрита лекція відповідає робочій програмі з дисципліни, її структура та план розкриває повністю тему лекції. Методично правильно складений план, який включав різноманітні види роботи сприяли ефективності заняття та стимулювали інтерес до вивчення диципліни. Лекцію супроводжував влучно підібраний різноманітний презентаційний матеріал, що дозволило лекторові застосовувати прийоми розповіді, показу, характеристики, пояснення, коментування і зберегти стійку увагу слухачів протягом всього заняття. Окрім того, викладач постійно залучав здобувачів вищої освіти до активної участі у занятті, використовуючи сучасні методичні прийоми та заохочувальні стимули.  Максимова Ю.О. продемонструвала чіткість та доступність викладення матеріалу, раціональність використання часу.

   2 листопада 2023 року  викладачем Борисовою Ларисою Євгеніївною було проведено відкрите лекційне  заняття на тему «Фінансова система та її сутність» з дисципліни «Вступ до фаху» спеціальність 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок.

   Зміст заняття повністю відповідало вимогам навчальної програми та меті поставлених завдань. Викладений матеріал був також поєднано з практичними прикладами (зв’язок із життям та майбутньою спеціальністю), що мотивувало юних студентів до вивчення запропонованої теми. Студенти дійсно дізналися багато нового та збагатили свої пізнання з майбутньої спеціальності щодо функціонування фінансової системи та її складових. У подальшому це стане базисом для вивчення більш спеціалізованих дисциплін за фахом завдяки вдалому поєднанню викладачем Борисовою Л.Є. фронтальної, групової та індивідуальної форми організації навчальної діяльності

      Заняття пройшло динамічно та продуктивно, досягнута мета допомогти здобувачам оволодіти знаннями про принципи побудови фінансової системи та усвідомлення ролі основних її учасників  та знайомство з фінансовими посередниками та значення їх послуг у фінансовій системі. Також викладач. За допомогою словесних, наочних та інтерактивних методів навчання надав можливість засвоїти інформацію про основні способи регулювання фінансових ринків.

  13 листопада 2023 року викладач Воробйова А. В. провела відкритепрактичне заняття з математики для студентів другого курсу спеціальності 113 «Прикладна математика» на тему «Первісна та її властивості. Таблиця первісних».  

 Алла Володимирівна продемонструвала високий професійний рівень, використовуючи різноманітні методи та прийоми навчання для досягненняпоставлених цілей заняття. Одним із основних аспектів, який привернув увагу, була чітка структура заняття. Викладач дотримувалася послідовностівикладу матеріалу, що дозволило студентам легко розуміти та усвідомлюватинову інформацію.

  Слід відзначити рівень педагогічної майстерності Воробйової А. В. у використанні взаємодії з аудиторією. Вона вдало поєднувала традиційніметоди навчання з інтерактивними елементами, створюючи атмосферу взаємодії та зацікавленості серед студентів. Задачі та приклади, яківикористовувалися на занятті, були не тільки пізнавальними, але йзаохочували критичне мислення та самостійність у вирішенні математичнихзавдань.

 Загалом, відкрите заняття з математики під керівництвом ВоробйовоїА. В. пройшло успішно та продуктивно. Викладач продемонструвала високийрівень педагогічної культури та ефективно впровадила сучасні методинавчання. Студенти мали можливість отримати глибоке розуміння предмету та розвинути свої математичні навички.